Храми міста / села

Храм Різдва Пресвятої Богородиці

Священик: протоієрей Авксентій ШЕРЕМЕТА

Історія села та історія церкви села Юхимівка починається з XVIII століття.
У XVIII столітті велика частина Ямпільського повіту належала графу Иоахиму Потоцькому. Серед своїх підданих Потоцький не знаходив хороших мулярів і, маючи потребу в них, запросив до себе близько 50 сімей розкольників-великоросів, які оселилися на місці нинішньої Юхимівки ; він назвав поселення в честь свого імені Иоахимовка, але потім назва перероблено в Евфимовку , а на даний момент Юхимівка.
В кінці XVIII століття тут відкривається уніатський приход , який очолив о. Петро Грущинский. У 1795 році священик Грущинский, разом з парафіянами приєднався до православ'я. З тих пір Евфимовка є самостійним православним приходом. У 1865 році стара церква з причини крайньої старості була розібрана і, споруджена нова на кошти казни і за участю в роботах селян. Новий іконостас був споруджений в 1877 році. У 30-х роках при сталінській репресії церква була закрита.

У другій половині XIX століття швидко поширюється мережа православних установ, що були найчастіше при церкві. Майже при кожній парафії відкривалися різні школи. У 1870 році в Юхимівкі була відкрита церковно-парафіяльна школа. Кількість учнів з часом доходила до 80 осіб.